Aktualności (archiwum)wstecz-aktualneWstecz (powrót do bieżących publikacji z menu "Aktualności")

Życzenia Wielkanocne!

2020-04-09


Zmiany godzin pracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno

2020-03-23

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno informuje, że od dnia 2020-03-24 do odwołania tut. Ośrodek pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:30. W sprawach pilnych możliwy jest kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 607 682 051.
Przepraszamy za utrudnienia.


Informacja !!!

2020-03-20Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno informuje, w tut. Ośrodku zgodnie z wytycznym Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w tut. Ośrodku pod nr telefonu
607 682 051 pełniony jest dyżur w dniach od poniedziałku do niedzieli do godziny 19:00 w celu udzielenia niezbędnych informacji osobom, które potrzebują pomocy, zwłaszcza ludziom starszym, samotnym i niepełnosprawnym.

czytaj całość publikacji "Informacja !!!"


INSTRUKCJA POMOCY ŻYWNOŚCIOWEJ DLA OSÓB POTRZEBUJĄCYCH OBJĘTYCH KWARANTANNĄ

2020-03-19

1. SANEPID – zgodnie z procedurą kwalifikuje osobę do objęcia kwarantanną i przekazuje informację do lokalnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
2. Ośrodek pomocy Społecznej weryfikuje czy dana osoba wymaga pomocy żywnościowej.
3. OPS otrzymają od MRPiPS spis organizacji wraz z kontaktami, które zadeklarowały pomoc żywnościową:

-FEDERACJA POLSKICH BANKÓW ŻYWNOŚCI
-POLSKI KOMITET POMOCY SPOŁECZNEJ
-POLSKI CZERWONY KRZYŻ
-CARITAS
-STOWARZYSZENIE ODRA-NIEMEN

4. Ośrodek Pomocy Społecznej kontaktuje się z jedną z wyżej wymienionych organizacji i przekazuje informacje o zapotrzebowaniu na konkretne produkty.
5. OPS otrzymuje wykaz jednostek OSP, WOT i Policji wraz z kontaktami od MRPiPS.
6. OPS kontaktuje się z miejscową jednostką OSP, WOT lub Policji skąd odebrać żywność i w jakie miejsce należy ją dostarczyć.

Jednostki OSP będące w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym zostaną przeszkolone przez Państwową Straż Pożarną w zakresie procedur postępowania i wyposażone w sprzęt zabezpieczający.
Wojska Obrony Terytorialnej są przeszkolone i wyposażone w odpowiedni sprzęt.


ODWOŁANY DYŻUR PRAWNIKA ORAZ PSYCHOLOGA

2020-03-16

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno informuje, że w związku z zaistniałą sytuacją nie będzie dyżuru prawnika oraz psychologa od dnia 17.03.2020 do odwołania.


PODWYŻSZONE ZAGROŻENIE KORONAWIRUSEM - PROŚBA O KONTAKT TELEFONICZNY LUB KORESPONDENCYJNY!

2020-03-12

Z uwagi na podwyższone zagrożenie epidemiologiczne informujemy, że wiele spraw możecie Państwo załatwić w tut. GOPS telefonicznie lub korespondencyjnie.
Klientów pracujących poza granicami kraju oraz członków ich rodzin, chcących załatwić sprawy związane z koordynacją systemów zabezpieczenie społecznego, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny, celem ustalenia pilności wizyty oraz ewentualnego przesłania Państwu stosownych wniosków.


Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia

2020-03-11

Informacje i zalecenia


Koronawirus: ważne dla seniorów

2020-03-11

Jak uniknąć zakażenia koronawirusem!


Konsultacje ws. Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz ochronie ofiar przemocy

2020-02-28

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno Renata Marecik informuje, że trwają konsultacje społeczne dotyczące Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na rok 2020.

czytaj całość publikacji "Konsultacje ws. Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz ochronie ofiar przemocy"

Dołączone pliki:


Informacja

2020-01-17Dyrektor GOPS Dębno informuje, że rodzice i opiekunowie dzieci, którzy chcieliby zapewnić swoim dzieciom obiad w szkole w ramach programu ,,Posiłek w szkole i w domu”, mogą zgłaszać się z wnioskiem do pracowników socjalnych w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębnie.
Według przyjętych kryteriów, posiłki bezpłatne przysługują dzieciom z rodzin, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 792 zł (czyli 150% kryterium dochodowego). Aby wsparcie zostało udzielone, konieczne jest przeprowadzenie wywiadu środowiskowego w miejscu zamieszkania wnioskodawcy oraz wywiadu alimentacyjnego u osób zobowiązanych do alimentacji.


Nabór na stanowisko kierownika w Klubie Seniora

2019-12-19

Zarządzenie Nr 5/2019 Dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno z dnia 17 grudnia 2019 r. w sprawie ogłoszenia o naborze na wolne stanowisko urzędnicze kierownika w Klubie Seniora

Dołączone pliki:


W święta nikt nie powinien być sam!

2019-12-18

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny, w którym kierujemy swe myśli nie tylko ku bliskim, ale również ku osobom potrzebującym naszego wsparcia i opieki. Z tej okazji w poniedziałek, 16 grudnia w Karczmie „Pod Jesionami” odbyło się spotkanie opłatkowe dla osób samotnych i starszych z terenu naszej gminy. Organizatorem Wigilii był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno.

czytaj całość publikacji "W święta nikt nie powinien być sam! "

Dołączona galeria:

W święta nikt nie powinien być sam! W święta nikt nie powinien być sam! W święta nikt nie powinien być sam! W święta nikt nie powinien być sam! W święta nikt nie powinien być sam! 

pelna galeriaZobacz pełną galerię (32 fot.)...


  Informacja

  2019-12-13

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2019 r. (tj. Wigilia) Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno będzie nieczynny, natomiast w dniu 31 grudnia 2019 r. będzie czynny w godzinach od 7:30 do 12:00.


  Za utrudnienia przepraszamy.


  Nadchodzi zima - Nie bądź obojętny!

  2019-12-05

  Wraz ze zbliżającym się okresem zimowym, a co za tym idzie, z obniżającymi się temperaturami, rozpoczyna się dla wielu osób i rodzin najtrudniejszy czas w roku. Wzrastają potrzeby osób bezdomnych, bezrobotnych, samotnych oraz chorych, a także tych, którzy nie są w stanie przezwyciężyć życiowych trudności. Działając w trosce 0 ich dobro i bezpieczeństwo Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno apeluje i zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców Gminy Dębno o zwrócenie szczególnej uwagi, a w razie potrzeby o powiadomienie o takich osobach odpowiednich służb. Zainteresowanie się i włączenie w działania na rzecz tych osób ma istotny wpływ na popraw ich sytuacji życiowej, a szczeg6lnie na pomoc w przetrwaniu tego ciężkiego dla nich okresu, jakim jest zima. Zaoferowanie w odpowiednim momencie stosownej pomocy może uchronić najsłabszych od sytuacji zagrażających ich zdrowiu i życiu.

  Dołączone pliki:


  Międzynarodowa Kampania 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć

  2019-12-02

  25 listopada 2019 r. ruszyła 28 kampania 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na płeć. Wybór terminu kampanii – między 25 listopada ( Międzynarodowym Dniem Przeciw Przemocy Wobec kobiet ) a 10 grudnia ( Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka ) ma na celu zwrócenie uwagi , że prawa kobiet są integralną częścią praw człowieka, a przemoc wobec kobiet jest łamaniem praw człowieka, to nie jest prywatna sprawa.
  Termin kampanii to skoordynowane działania ponad 2000 instytucji, grup nieformalnych, organizacji pozarządowych ale także osób prywatnych w około 180 krajach na świecie.
  Celem kampanii jest wyeliminowanie wszelkich form przemocy ze względu na płeć, która dotyka głównie kobiet ale także dziewcząt.

  czytaj całość publikacji "Międzynarodowa Kampania 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć"


  21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego!!

  2019-11-21


  Małopolski Teleanioł

  2019-11-18

  GOPS Dębno informuje, że trwa rekrutacja do projektu Małopolski Teleanioł.
  Zapraszamy do zapoznania się z ulotką informacyjną w załączniku jak również pod nr tel 12 61 60 611.

  Dołączone pliki:


  Warsztaty wzmacniające kompetencje wychowawcze dla rodziców – II spotkanie

  2019-11-14

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno wraz z Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych rodziców na warsztaty edukacyjne służące wzmocnieniu opiekuńczych i wychowawczych, alternatywnych wobec stosowania przemocy metod i kompetencji rodziców.

  czytaj całość publikacji "Warsztaty wzmacniające kompetencje wychowawcze dla rodziców – II spotkanie"


  Informacja o wypłatach świadczeń rodzinnych, wychowawczych oraz z funduszu alimentacyjnego w okresie od 1.10.2019 do 31.12.2020 r.

  2019-10-22

  Wypłata świadczeń wychowawczych, rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego jest zadaniem zleconym z zakresu administracji rządowej, świadczenia finansowane są w formie dotacji celowej z budżetu Państwa. Wypłaty będą realizowane w poniższych terminach o ile Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębnie będzie w posiadaniu środków na ich realizację:

  czytaj całość publikacji "Informacja o wypłatach świadczeń rodzinnych, wychowawczych oraz z funduszu alimentacyjnego w okresie od 1.10.2019 do 31.12.2020 r."


  Komunikacja w rodzinie to podstawa

  2019-10-01  Terminy wypłaty świadczeń wychowawczych

  2019-09-19  Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno informuję, że aby otrzymać wyrównanie świadczenia wychowawczego 500+ za okres od 1 lipca 2019 r. do 30 września 2019 r. należy złożyć wniosek do 30 września 2019 r. Wnioski, które wpłyną do tut. Ośrodka od 1 października 2019 r. będą wypłacane bez wyrównania !!

  czytaj całość publikacji "Terminy wypłaty świadczeń wychowawczych "


  500+ czyli świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji

  2019-09-19

  GOPS Dębno informuje, że można już składać wnioski o świadczenie uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie rozpatrywał je od października. Jest to dodatkowe wsparcie dla osób, które ponoszą stałe koszty związane z pielęgnacją, rehabilitacją i opieką medyczną.
  Więcej informacji w załączniku poniżej.

  Dołączone pliki:


  Zostań rodziną wspierającą

  2019-09-12

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno w oparciu o art.29 ust.1,2 i art.30 ust.1 ustawy z dnia 9 czerwca 2011r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej ( t.j. Dz.U. Nr 149, poz.887 z późn.zm.)
  zaprasza rodziny do współpracy z asystentem rodziny we wspieraniu rodzin przeżywających trudności w zakresie opieki i wychowania dzieci. Rodzina wspierająca pomaga rodzinie przeżywającej trudności w opiece i wychowaniu dziecka, prowadzeniu gospodarstwa domowego, kształtowaniu i wypełnianiu podstawowych ról społecznych.

  czytaj całość publikacji "Zostań rodziną wspierającą"


  Informacja

  2019-08-14

  GOPS Dębno informuje o zaktualizowanych bazach podmiotów oraz organizacji pozarządowych świadczących usługi dla osób i rodzin dotkniętych przemocą oraz jednostek specjalistycznego poradnictwa, a także placówek zapewniających miejsca noclegowe.

  Dołączone pliki:


  Pomoc żywnościowa

  2019-07-31

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno informuje o możliwości ubiegania się o pomoc żywnościową z Caritas Archidiecezji Krakowskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 , współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2019r. Pomoc ta skierowana jest do mieszkańców Gminy Dębno znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

  Dołączone pliki:


  Pierwsze wypłaty świadczenia "Dobry Start"

  2019-07-25  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno informuje, że w tut. Ośrodku dnia 25.07.2019 r. została zrealizowana pierwsza wypłata świadczenia „Dobry start”. W ramach programu zostało wypłacone świadczenie „Dobry start” zwane potocznie 300+ na kwotę 81 900 zł na 273 dzieci.
  Zachęcamy do składania wniosków drogą elektroniczną, oraz od 01.08.2019 r. drogą tradycyjną – papierową.


  Informacja

  2019-07-15

  GOPS Dębno informuje, że w dniu 15 lipca 2019 r. (poniedziałek), Ośrodek będzie czynny w godzinach 7.30 – 14.00.
  Za utrudnienia przepraszamy.


  Pierwsze wypłaty "nowego" 500+

  2019-07-11  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno informuje, że w tut. Ośrodku dnia 04.07.2019r. została zrealizowana pierwsza wypłata świadczenia wychowawczego 500+ na podstawie przepisów obowiązujących od 01.07.2019 r. rozszerzających uprawnienia do świadczenia wychowawczego 500+ bez względu na dochód. W ramach programu zostało wypłacone świadczenie wychowawcze na kwotę 53 500 zł na 107 dzieci. Kolejna wypłata świadczenia zostanie zrealizowana 18.07.2019r.
  Zachęcamy do składania wniosków drogą elektroniczną, oraz od 01.08.2019 r. drogą tradycyjną – papierową.


  Nowy okres zasiłkowy 2019/2021 już niebawem !!!

  2019-06-05  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno przypomina, że od dnia 1 lipca 2019 r. można składać elektronicznie - wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+ oraz do zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami i funduszu alimentacyjnego, a także o świadczenie Dobry start tzw. 300+.

  czytaj całość publikacji "Nowy okres zasiłkowy 2019/2021 już niebawem !!!"


  Warsztaty wzmacniające kompetencje wychowawcze dla rodziców

  2019-06-05

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno wraz z Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych rodziców na warsztaty edukacyjne służące wzmocnieniu opiekuńczych i wychowawczych, alternatywnych wobec stosowania przemocy metod i kompetencji rodziców.

  czytaj całość publikacji "Warsztaty wzmacniające kompetencje wychowawcze dla rodziców "


  Warsztaty kulinarne w ramach PO PŻ 2014-2020 – Podprogram 2018

  2019-06-04

  Dnia 29 maja 2019r Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno we współpracy z Caritas Archidiecezji Krakowskiej zorganizował warsztaty kulinarne dla osób korzystających ze wsparcia w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2018.

  czytaj całość publikacji "Warsztaty kulinarne w ramach PO PŻ 2014-2020 – Podprogram 2018"

  Dołączona galeria:

  Warsztaty kulinarne  w ramach PO PŻ 2014-2020 – Podprogram 2018Warsztaty kulinarne  w ramach PO PŻ 2014-2020 – Podprogram 2018Warsztaty kulinarne  w ramach PO PŻ 2014-2020 – Podprogram 2018Warsztaty kulinarne  w ramach PO PŻ 2014-2020 – Podprogram 2018Warsztaty kulinarne  w ramach PO PŻ 2014-2020 – Podprogram 2018

  pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


   Pomoc dla opiekunów osób niepełnosprawnych

   2019-05-09

   Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno informuje, że istnieje możliwość skorzystania z pomocy udzielanej w ramach projektu realizowanego w Centrum Wsparcia Opiekunów Nieformalnych Osób Niepełnosprawnych „Bezpieczna Przystań” w Tarnowie. Głównym celem projektu jest wsparcie opiekunów nieformalnych osób niesamodzielnych między innymi poprzez zapewnienie całodobowej opieki zastępczej nad osobami niesamodzielnymi przez okres 14 dni (z możliwością wydłużenia pobytu w wyjątkowych przypadkach do 21 dni).

   W ramach projektu istnieje także możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego i pielęgnacyjnego.

   Więcej informacji można uzyskać pod nr tel 14 688 00 42 lub 14 688 00 40 a także pod adresem mailowym subregionalnecentrum@umt.tarnow.pl lub na stronie internetowej www.bezpiecznaprzystan.com.pl


   Rusza Projekt

   2019-05-07

   Województwo Małopolskie - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie w związku z realizacją Projektu "Małopolska Niania 2.9" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś Priorytetowa 8 Rynek pracy, Działanie 8.5 Wsparcie na rzecz łączenia życia zawodowego z prywatnym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, ogłasza nabór do Projektu "Małopolska Niania 2.0".

   czytaj całość publikacji "Rusza Projekt "

   Dołączone pliki:


   Życzenia Wielkanocne

   2019-04-18


   Zapytanie ofertowe

   2019-04-02

   Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno zaprasza do składania ofert na stanowisko Opiekunka Środowiskowa w formie umowy cywilno-prawnej.

   Dołączone pliki:


   Wsparcie dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

   2019-03-26

   Poniżej informacja nt. oferowanych form wsparcia oraz adresy placówek, do których mogą zgłaszać się osoby Pokrzywdzone

   Dołączone pliki:


   Kolejna edycja programu korekcyjno - edukacyjnego dla osób stosujących przemoc

   2019-03-01

   Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku informuje, iż 11.03.2019 r. o godz. 16:00 rozpocznie się kolejna edycja programu korekcyjno - edukacyjnego dla osób stosujących przemoc.

   Dołączona galeria:

   plakat

   Dołączone pliki:


   „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” 18.02.2019r – 24.02.2019r

   2019-02-18   W związku z akcją „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno informuje, że w dniach od 19.02.2019r do 22.02.2019r będą organizowane wspólne dyżury prawnika, psychologa, pracownika socjalnego, policjanta, przewodniczącej Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

   czytaj całość publikacji "„Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” 18.02.2019r – 24.02.2019r"


   Nabór do klubu Senior+

   2019-01-21   GMINA DĘBNO I OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ DĘBNO OGŁASZAJĄ NABÓR UCZESTNIKÓW DO KLUBU "SENIOR+"

   Jeżeli jesteś:

   - mieszkańcem gminy Dębno,

   - osobą nieaktywną zawodowo i chcesz żyć w sposób aktywny i twórczy,

   - chcesz pomóc sobie i innym?

   czytaj całość publikacji "Nabór do klubu Senior+"

   Dołączone pliki:


   Spotkanie Wigilijne

   2018-12-21

   W środę 19 grudnia 2018 r. w Karczmie „Pod Jesionami” odbyło się spotkanie opłatkowe dla osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych. Organizatorem Wigilii był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz Sekretarz Gminy Justyna Wójtowicz-Woda, a także ksiądz proboszcz Jerzy Krzanowski.

   czytaj całość publikacji "Spotkanie Wigilijne"

   Dołączona galeria:

   Spotkanie WigilijneSpotkanie WigilijneSpotkanie WigilijneSpotkanie WigilijneSpotkanie Wigilijne

   pelna galeriaZobacz pełną galerię (37 fot.)...


    Zmiany w Karcie Dużej Rodziny

    2018-12-18

    Z dniem 1 stycznia 2019 r. wchodzą w życie zmiany w ustawie z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz. U. z 2017 r. poz. 1832, z późn. zm.)

    Dołączone pliki:


    Zmiany godzin pracy Ośrodka w okresie świątecznym

    2018-12-18    Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno uprzejmie informuje, że w dniu 2018-12-24 tj. Wigilia - Ośrodek będzie nieczynny, natomiast w dniu 2018-12-31 tj. Sylwester Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno czynny będzie do godziny 12:00.


    Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

    2018-11-21

    „Miłość czynna, miłość która zwraca się do człowieka,

    ogarnia wszystko, co składa się na jego człowieczeństwo.

    Miłość ta w sposób szczególny daje o sobie znać w zetknięciu

    z cierpieniem, krzywdą, ubóstwem ”    Jan Paweł II

    Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

    wszystkim Pracownikom Socjalnym serdeczne podziękowania

    i wyrazy uznania za wysiłek i trud pracy wnoszonej w pomoc osobom

    potrzebującym.


    Z wyrazami szacunku

    Renata Zagroba

    Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno


    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno przypomina o możliwości ubiegania się o pomoc żywnościową

    2018-11-07


    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno przypomina o możliwości ubiegania się o pomoc żywnościową z Caritas Archidiecezji Krakowskiej „Program Operacyjny Pomoc żywnościowa 2014-2020”. Pomoc ta skierowana jest do mieszkańców Gminy Dębno znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

    czytaj całość publikacji "Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno przypomina o możliwości ubiegania się o pomoc żywnościową"


    Szkolenie dla członków Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie

    2018-11-02

    W dniach 18.10.2018r. członkowie Zespołu Interdyscyplinarnego Gminy Dębno wzięli udział w szkoleniu pn. „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i alkoholizmu".

    Dołączona galeria:

    Szkolenie dla członków Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinieSzkolenie dla członków Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinieSzkolenie dla członków Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinieSzkolenie dla członków Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinieSzkolenie dla członków Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie

    pelna galeriaZobacz pełną galerię (13 fot.)...

    Dołączone pliki:


    Informacja o wypłatach świadczeń rodzinnych, wychowawczych oraz z funduszu alimentacyjnego na okres zasiłkowy 2018/2019

    2018-10-22

    Wypłata świadczeń wychowawczych, rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego jest zadaniem zleconym z zakresu administracji rządowej, świadczenia finansowane są w formie dotacji celowej z budżetu Państwa. Wypłaty będą realizowane w poniższych terminach o ile Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębnie będzie w posiadaniu środków na ich realizację:

    czytaj całość publikacji " Informacja o wypłatach świadczeń rodzinnych, wychowawczych oraz z funduszu alimentacyjnego na okres zasiłkowy 2018/2019 "


    Kończy się termin składania wniosków na okres zasiłkowy 2018/2019

    2018-10-10


    Od 25.09.2018 r. do 08.10.2018 r. trwa nabór do projektu Małopolska Niania 2.0

    2018-09-25

    Więcej informacji w poniższym linku:

    Nabór do projektu „MAŁOPOLSKA NIANIA 2.0


    Projekt Małopolska Niania już za nami. Startuje Małopolska Niania 2.0!

    2018-09-21

    Więcej informacji w linkach poniżej:

    Startuje Małopolska Niania 2.0!

    Nabór do projektu Małopolska Niania 2.0


    Informacja w sprawie nieodpłatnego dożywiania dzieci w szkołach i przedszkolach w okresie od września 2018 r. do grudnia 2018 r.

    2018-09-10    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno informuje, że rodzice i opiekunowie, którzy chcieliby w okresie od września 2018 r. do grudnia 2018 r. zapewnić swoim dzieciom bezpłatne posiłki w szkołach i przedszkolach, mogą zgłaszać się z wnioskiem o tę formę pomocy do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębno od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7.30 do 15.30 w piątek od 7.30 do 14.30.

    czytaj całość publikacji "Informacja w sprawie nieodpłatnego dożywiania dzieci w szkołach i przedszkolach w okresie od września 2018 r. do grudnia 2018 r."


    Informacja

    2018-09-10

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno informuje jakie sprawy można załatwić drogą elektroniczną przez portal Empatia oraz przez jakie Banki można składać wnioski 500+ i świadczenie Dobry Start.

    Dołączone pliki:


    Bezpłatne spotkanie z psychologiem

    2018-09-07
    Bezpłatne spotkanie - Zapraszamy wszystkich zainteresowanych

    Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno informuje, że w dniu 13.09.2018 r. o godzinie 15.30 w sali nr 12 parter budynku Urzędu Gminy Dębno odbędą się zajęcia z psychologiem w ramach prowadzonych działań edukacyjnych wspierających kompetencje rodziców w zakresie problemów opiekuńczo - wychowawczych.
    Po spotkaniu możliwe będą konsultacje indywidualne z psychologiem.


    Kierunek Kariera

    2018-08-24

    Dołączone pliki:


    Paczki żywnościowe dla mieszkańców gminy Dębno

    2018-08-17    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno przypomina o możliwości ubiegania się o pomoc żywnościową z Caritas Archidiecezji Krakowskiej Program Operacyjny Pomoc żywnościowa 2014-2020 . Pomoc ta skierowana jest do mieszkańców Gminy Dębno skierowana jest do mieszkańców znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej "

    - osób samotnie gospodarujących, których dochód nie przekracza 1268 zł,

    a także dla rodzin, w których dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 1028 zł.
    Osoby zainteresowane pomocą i spełniające kryteria proszone są o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dębno ( pokój 202,203,204 lub 223) Telefon kontaktowy: 146318592 lub 146658749.


    Informator - dyżury specjalistów

    2018-07-13

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno przedstawia program korekcyjno edukacyjny oraz instytucje znajdujące się na terenie powiatu brzeskiego i zajmujące się przemocą zgodnie z Krajowym Programem Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

    Dołączone pliki:


    Gotowi? Nowy okres zasiłkowy już

    2018-06-29

    To nie musi tak wyglądać! Przeczytaj co zrobić aby nie stać w kolejce.

    czytaj całość publikacji "Gotowi? Nowy okres zasiłkowy już "


    Dobry start dla ucznia

    2018-06-13


    Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno informuje, że od dnia 2018-07-01 można składać drogą elektroniczną, natomiast od dnia 2018-08-01 można składać papierowo wniosek o ustalenie prawa do świadczenia dobry strat zwanego potocznie 300+ . Wnioski należy złożyć najpóźniej do dnia 2018-11-30.
    W przypadku, gdy wniosek wpłynie do Ośrodka do dnia 2018-08-31 świadczenie zostanie wpłacone do dnia 2018-09-30.

    Świadczenie przysługuje w związku z rozpoczęciem roku szkolnego do ukończenia przez dziecko 20 roku życia lub 24 roku życia w przypadku, gdy legitymuje się ono orzeczeniem o niepełnosprawności.

    Świadczenie przysługiwać będzie w wysokości 300,00 zł jednorazowo.
    Wszelkie informacje można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej Dębno lub pod nr telefonu (014) 631-85-91 lub (014 ) 631-85-92.


    Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych

    2018-05-25

    Inspektorem ochrony danych osobowych w GOPS Dębno jest Pan Dawid Wnęk, z którym można się skontaktować w następujący sposób:


    Poczta elektroniczna: dw.rodo@gmail.com

    Telefon: 797 719 567


    Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych

    2018-05-25

    W związku z dzisiejszym wejściem w życie RODO czyli unijnego Rozporządzenia Ogólnego o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami.

    Dołączone pliki:


    Informacja

    2018-05-09

    Nowy okres zasiłkowy 2018/2019 już niebawem !!!

    Dołączone pliki:


    Małopolskie Gwarancje

    2018-04-30


    Ważne informacje dla osób pracujących za granicą w sprawach świadczeń rodzinnych i wychowawczych

    2018-03-30

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno w związku z pismem Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie informuje, że następują zmiany w ramach zadania koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w zakresie uzyskiwania informacji i możliwość kontaktu telefonicznego oraz osobistego od dnia 03 kwietnia 2018 r.

    Dołączone pliki:


    Wesołych Świąt!

    2018-03-30


    Promocja rodzicielstwa zastępczego

    2018-03-26


    O co chodzi z tą „ koordynacją ” ?

    2018-03-02

    Zapoznaj się z ulotką dla wnioskodawców.

    Dołączone pliki:


    Pomoc w zimie

    2018-02-26


    Przeczytaj i nie bądź obojętny!

    Dołączone pliki:


    „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” 19.02.2018r- 25.02.2018r.

    2018-02-15

    W związku z akcją „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” organizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno informuje, że w dniach od 19.02.2018r do 23.02.2018r będą organizowane wspólne dyżury prawnika, psychologa pracownika socjalnego, policjanta, przewodniczącej Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

    Dołączone pliki:


    Grupa wsparcia dla osób doznających przemocy

    2018-02-08


    "Warsztaty Zdrowia dla Kobiet"

    2018-01-25

    Projekt "Kształtowanie świadomości zdrowotnej kobiet w wieku 50-69 lat w zakresie profilaktyki raka piersi" dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

    Dołączone pliki:


    Zmiany w Karcie Dużej Rodziny

    2018-01-08

    Z dniem 1 stycznia 2018 r. wchodzą w życie zmiany w ustawie z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz. U. z 2017 r. poz. 1832, z późn. zm.) Zmiany polegają na możliwości wnioskowania o Kartę Dużej Rodziny w formie elektronicznej, wyświetlanej przy pomocy dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne (smartfony, tablety).
    www.rodzina.gov.pl


    Świadczenia w ramach koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego

    2018-01-08

    Z dniem 1 stycznia 2018 r. Wojewoda Małopolski przejmuje zadanie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w obszarze świadczeń rodzinnych i wychowawczych, dotychczas realizowane przez Marszałka Województwa Małopolskiego. Zadania te dotyczą sytuacji, gdy jedno z rodziców przebywa w kraju Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii, Liechtensteinie oraz Szwajcarii. Wówczas należy ustalić, który kraj jest właściwy do wypłaty świadczeń.

    Dołączone pliki:


    Wesołych Świąt!

    2017-12-21    Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia chcemy życzyć Państwu, aby wszystkie chwile spędzone w rodzinnym gronie były radosne i spokojne, a każdy dzień Nowego Roku był pełen szczęścia i nadziei.

    Życzy Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno wraz z pracownikami.


    Spotkanie Wigilijne

    2017-12-18

    W środę 13 grudnia w Karczmie „Pod Jesionami” odbyło się spotkanie opłatkowe dla osób samotnych i starszych. Organizatorami Wigilii byli Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno oraz Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Dębnie. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Zastępca Wójta Irena Kowal, Sekretarz Gminy Justyna Wójtowicz-Woda oraz ksiądz Bogusław Załucki.

    czytaj całość publikacji "Spotkanie Wigilijne"


    Dzień Pracownika Socjalnego

    2017-12-06

    W dniu 22 listopada 2017 roku odbyło się spotkanie głównie organizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. W obchodach wzięli udział pracownicy socjalni z tutejszego Ośrodka. Główne uroczystości zorganizowane zostały w Restauracji August w Brzesku. Podczas spotkania Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Adam Kwaśniak wręczył w imieniu Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy nagrody Polonia Minor w uznaniu wkładu w rozwój idei pracy socjalnej w regionie oraz zaangażownia w liczne istotne działania społeczne. Nagrodę otrzymała Pani Dorota Nosal – specjalista pracy socjalnej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno. Starosta Brzeski Andrzej Potępa również uhonorował osoby, które najbardziej wyróżniają się swoim zaangażowaniem i pracą w zakresie pomocy społecznej. List gratulacyjny również otrzymała Pani Anna Matras – specjalista pracy socjalnej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno.

    Dołączona galeria:

    Dzień Pracownika SocjalnegoDzień Pracownika SocjalnegoDzień Pracownika Socjalnego

     16 dni bez przemocy

     2017-12-01

     „ Od pokoju w domu do pokoju na świecie: zadbajmy o bezpieczną edukację dla wszystkich !”.

     „ 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy Ze Względu na Płeć , 25 listopada -10 grudnia 2017r”.


     Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno we współpracy z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku w ramach Kampanii 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć w dniu 8 grudnia 2017r w godzinach od 10.00-14.00 w sali narad Urzędu Gminy Dębno będą przeprowadzone dyżury: psychologa, prawnika i pracownika socjalnego z zakresu przemocy wobec kobiet.

     W tym dniu zostanie także przeprowadzone spotkanie informacyjno- edukacyjne z zakresu przeciwdziałania przemocy wobec kobiet.

     Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy !


     Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

     2017-11-21     „To co robimy dla innych, jest tym

     co naprawdę warto robić”

     Lewis Carroll     Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim
     Pracownikom Socjalnym Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno.

     Chciałabym wyrazić Państwu wdzięczność i przekazać słowa uznania za ciężką,
     lecz jakże niezbędną dla naszej gminy pracę.

     Dziękuję jednocześnie za współpracę, zaangażowanie, za wszelką pomoc
     i uśmiech, który nieraz jest tym największym dobrem i znakiem nadziei,
     że wszystko można jeszcze w życiu zmienić.

     Życzę Państwu, by każdy dzień przynosił poczucie zadowolenia i satysfakcji oraz
     był inspiracją do coraz to lepszych rozwiązań.

     Z wyrazami szacunku

     Renata Zagroba

     Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno


     Warsztaty kulinarne i ekonomiczne w ramach PO PŻ 2014-2020 – Podprogram 2017

     2017-11-03

     Dnia 30 października 2017r Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno we współpracy z Caritas Archidiecezji Krakowskiej zorganizował warsztaty kulinarne oraz ekonomiczne dla osób korzystających ze wsparcia w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2017.

     czytaj całość publikacji "Warsztaty kulinarne i ekonomiczne w ramach PO PŻ 2014-2020 – Podprogram 2017"


     Spotkania edukacyjne nt. reakcji na przemoc w rodzinie

     2017-11-02

     Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno oraz Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie serdecznie zapraszają na spotkania edukacyjne, których tematyką będą podstawy prawne i zagadnienia psychologiczne dotyczące reakcji na przemoc w rodzinie.
     Spotkania te odbędą się w dniach 9 listopada 2017r w godz. 14.30 -18.00 oraz dnia 8 grudnia 2017r w godz. 14.30 do 18.00 i będą prowadzone przez specjalistów tj. psychologa oraz prawnika w Urzędzie Gminy Dębno – w sali narad / parter budynku /.

     Nadmienia się, iż istnieje możliwość indywidualnej konsultacji ze specjalistami po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym lub osobistym.     Telefon do kontaktu: 14 6318592 , 14 66 58 749.


     Poszukiwani kandydaci na rodziny zastępcze

     2017-10-13


     Małopolska Niania

     2017-10-06

     Dnia 29 sierpnia 2017 r. na VIII sesji Rady Gminy Dębno została przyjęta uchwała w sprawie: przyjęcia Gminnego Programu „Małopolska Niania” na terenie Gminy Dębno polegającego na wsparciu rodzin w godzeniu życia zawodowego z rodzinnym, poprzez udzielenie pomocy finansowej na dofinansowanie opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego. Wnioski o ustalenie prawa do w/w świadczenia można składać od 02 października 2017 r. do 13 października 2017 r. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej Dębno.

     Dołączone pliki:


     Terminy wypłaty świadczeń w okresie zasiłkowym 2017/2018

     2017-10-06

     Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno informuje, że od października 2017 zmienia się data wypłaty świadczenia wychowawczego oraz funduszu alimentacyjnego. Zasiłki będą wypłacane 20 każdego miesiąca. W przypadku gdy w/w dzień będzie dniem wolnym, od pracy, świadczenie zostanie przekazane w pierwszy dzień roboczy po ustalonym dniu.


     Nabór na stanowisko opiekunki środowiskowej

     2017-08-24

     Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno ogłasza nabór na stanowisko opiekunki środowiskowej.

     Dołączone pliki:


     Pomoc Żywnościowa

     2017-07-31

     Na terenie naszej gminy nadal realizowany jest program „Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020”. Jego celem jest zapewnienie pomocy
     najbardziej potrzebującym mieszkańcom, w postaci przekazywanych im paczek żywnościowych. Osoby chętne do uzyskania wsparcia powinny zgłaszać się od 1 sierpnia 2017r pok. nr 202, 203, 204 do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w budynku Urzędu Gminy Dębno.

     czytaj całość publikacji "Pomoc Żywnościowa"


     GOPS Dębno radzi jak ominąć kolejki

     2017-07-26

     To nie musi tak wyglądać!

     czytaj całość publikacji "GOPS Dębno radzi jak ominąć kolejki"


     BARDZO WAŻNE ZMIANY W 500+

     2017-07-26

     Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przedstawia najważniejsze zmiany w programie Rodzina 500+

     czytaj całość publikacji "BARDZO WAŻNE ZMIANY W 500+"


     Terminy wypłaty świadczeń w okresie zasiłkowym 2017/2018

     2017-07-24

     Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno informuje, że od dnia 01.08.2017 r. będzie można składać wnioski na nowy okres świadczeniowy 2017/2018 o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego, funduszu alimentacyjnego oraz świadczenia wychowawczego 500+. Wszelkie informacje dotyczące potrzebnych dokumentów można uzyskać w siedzibie Ośrodka oraz na stronie internetowej GOPS Dębno.

     czytaj całość publikacji "Terminy wypłaty świadczeń w okresie zasiłkowym 2017/2018"


     O wsparciu dla rodzin w Sejmie

     2017-06-22

     Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno informuje, że obecnie procedowany jest w sejmie projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin. W znowelizowanych ustawach zawarta została możliwość złożenia wniosku na okres zasiłkowy 2017/2018 o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków, funduszu alimentacyjnego oraz świadczenia wychowawczego 500+:
     - od sierpnia 2017 r. w formie papierowej i elektronicznej.

     czytaj całość publikacji "O wsparciu dla rodzin w Sejmie"


     Warsztaty dla mężczyzn

     2017-05-18

     Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno zaprasza na warsztaty dla mężczyzn o myślach nurtujących ich umysły, które odbędą się 27 maja od godziny 18:00 w Mościckim Ośrodku Szkoleniowo Terapeutycznym ul. Zbylitowska 5 w Tarnowie.

     czytaj całość publikacji "Warsztaty dla mężczyzn"


     Policjant, który mi pomógł

     2017-04-21

     Od 2008 roku Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie IPZ „Niebieska Linia” organizuje konkurs „Policjant, który mi pomógł\". Istota przedsięwzięcia polega na wyróżnieniu funkcjonariuszy, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie indywidualnej pomocy osobom doznającym przemocy w rodzinie, ponadto zaangażowani są w budowanie lokalnego systemu pomocowego w omawianym obszarze. Konkurs pn.” Policjant, który mi pomógł” od pierwszej edycji objęty jest honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

     czytaj całość publikacji "Policjant, który mi pomógł"


     Wesołego Alleluja!

     2017-04-12


     Informator „Za życiem”

     2017-04-03

     Sprawdź jakie uprawnienia przysługują ci w ramach ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin "Za życiem"

     Informator "Za życiem"


     Wypłata świadczeń

     2017-03-24

     Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno informuje, że w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi wypłata świadczeń wychowawczych, świadczeń rodzinnych, świadczeń alimentacyjnych oraz zasiłku dla opiekuna nastąpi 12 kwietnia 2017 r.


     Pomoc Żywnościowa

     2017-03-17


     Na terenie naszej gminy nadal realizowany jest program „Pomoc Żywnościowa 2014-2020”. Jego celem jest zapewnienie pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom, w postaci przekazywanych im paczek żywnościowych. Osoby chętne do uzyskania wsparcia powinny zgłaszać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w budynku Urzędu Gminy Dębno.

     czytaj całość publikacji "Pomoc Żywnościowa"


     Kampania „Wybieram pomoc”

     2017-03-17

     Kampania medialna „Wybieram pomoc”, adresowana do osób doznających przemocy, świadków przemocy i osób stosujących przemoc, jest realizowana od 1 marca 2017 r. na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.Kampania prowadzona jest w różnych środkach masowego przekazu, w tym we wszystkich, ogólnopolskich stacjach telewizyjnych, za pośrednictwem nośników reklamy zewnętrznej, w prasie oraz w internecie.

     czytaj całość publikacji "Kampania „Wybieram pomoc”"


     Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

     2017-02-23

     W związku z akcją „ Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” organizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno informuje, że w dniach od 22.02.2017r do 24.02.2017r będą organizowane wspólne dyżury prawnika, psychologa i pracownika socjalnego .

     czytaj całość publikacji "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem"


     Bezpieczny i Aktywny Senior

     2017-02-15

     Bezpieczny i aktywny senior


     Pomoc Żywnościowa

     2017-02-03

     PO PŻ - film informacyjny


     Zmiany w zakresie Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa

     2017-01-26

     Najistotniejszą zmianą jest zmiana kryterium dochodowego uprawniającego do otrzymania żywności.

     Dołączone pliki:


     Nieodpłatne dożywianie dzieci

     2017-01-10     Informacja w sprawie nieodpłatnego dożywiania dzieci w szkołach i przedszkolach w okresie od stycznia 2017r. do czerwca 2017r.

     czytaj całość publikacji "Nieodpłatne dożywianie dzieci"


     Wesołych Świąt!

     2016-12-21     Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie spokój i radość, niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia dostarczy niezwykłych wrażeń oraz niezapomnianych i cudownych chwil, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.

     Życzy Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno wraz z pracownikami.


     Zmiana godzin pracy w pt 23.12.2016

     2016-12-19

     Informujemy, że w piątek 23 grudnia Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno będzie czynny w godzinach od 7.30 do 12.00. Za utrudnienia przepraszamy.


     Wypłata świadczeń

     2016-12-14

     Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno informuje, że w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia wypłata świadczeń wychowawczych, świadczeń rodzinnych i świadczeń alimentacyjnych nastąpi 20 grudnia 2016.


     Poszukiwana pralka i lodówka

     2016-12-14

     Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno poszukuje dla rodziny znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej pralki oraz lodówki.
     Bardzo prosimy o kontakt z Ośrodkiem osoby, które mogłyby wspomóc tą ważną sprawę.
     Tel. 14 631 85 92 ; Tel. 14 631 85 90 .


     Wyższe świadczenia od stycznia 2017 r.

     2016-12-05

     Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno informuje, że zgodnie z Obwieszczeniem Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07 listopada 2016 r. ( Monitor Polski 2016 poz. 1103) od 01 stycznia 2017 r. ulega zmianie wysokość świadczenia pielęgnacyjnego, które pobierają rodzice z tytułu opieki nad niepełnosprawnymi dziećmi. Wysokość świadczenia po zmianach to 1406,00 zł.


     Nowa ustawa "za życiem"

     2016-12-05

     Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno informuje, że od dnia 2017-01-01 będzie obowiązywała nowa ustawa o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „za życiem”, która umożliwia uzyskanie pomocy finansowej w wysokości 4000,00 zł oraz pomoc asystenta rodziny dla rodzin, które znajdą się w sytuacji, gdy u ich dzieci zostało stwierdzone ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalna choroba zagrażająca życiu dziecka, która powstała w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu.

     czytaj całość publikacji "Nowa ustawa "za życiem""


     Dyżury specjalistów

     2016-12-05

     Zapraszamy na dyżury specjalistów w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej Dębno prowadzonym przez Fundację im. Hetmana Jana Tarnowskiego dla osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz członków ich rodzin.

     Harmonogram bezpłatnych dyżurów w miesiącu:

     Grudzień 2016 r.:

     Psycholog:
     07.12.2016 i 21.12.2016 (środa) od 16:15 -18:15

     Prawnik:
     05.12.2016 r. (poniedziałek) od 14:00 – 17:00
     12.12.2016 r. (poniedziałek) od 14:00 – 17:00
     19.12.2016 r. (poniedziałek) od 14:00 - 17:00

     Osoby zainteresowane korzystaniem z pomocy specjalistów prosimy o zgłaszanie się osobiście do pracowników socjalnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno lub pod nr telefonu 14 631 85 91 , 14 631 85 92, 14 66 58 749 .


     Kampania 16 Dni Akcji Przemocy ze względu na płeć

     2016-12-05

     Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz Komendą Powiatową Policji w Brzesku w ramach Kampanii 16 Dni Akcji Przemocy ze względu na płeć w dniu 8 grudnia 2016r o godz.10.00 w sali narad Urzędu Gminy Dębno przeprowadzi spotkanie edukacyjno-informacyjne z zakresu przemocy dla kobiet z terenu Gminy Dębno.

     Serdecznie zapraszamy.


     PPOPŻ 2016r. - Pomoc Żywnościowa dla mieszkańców Gminy Dębno

     2016-11-21

     Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno informuje, że osoby które otrzymały skierowania uprawniające do odbioru artykułów żywnościowych będą mogły odebrać paczki dnia 28.11.2016r. tj. poniedziałek od godziny 12.00-15.00. Dystrybucja paczek żywnościowych odbędzie się obok budynku Ludowego Klubu Sportowego Orzeł Dębno.


     Życzenia

     2016-11-21     „Starajmy się tak postępować i tak żyć,

     by nikomu w naszej Ojczyźnie

     nie brakło dachu nad głową i chleba na stole,

     by nikt nie czuł się samotny,

     pozostawiony bez opieki”

     Jan Paweł II     Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego składam Wam - wszystkim pracownikom socjalnym Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno serdeczne podziękowania
     i wyrazy uznania za wysiłek, odpowiedzialność i trud codziennej pracy wnoszonej w pomoc osobom potrzebującym.

     Pomoc, jaką niesiecie drugiemu człowiekowi, jest ciężką pracą, bo oznacza codzienne stawanie wobec ludzkiego bólu, bezsilności, krzywdy, uzależnienia
     i bezradności. Najserdeczniejsze życzenia wrażliwości na potrzeby innych, wytrwałości w pokonywaniu trudności, satysfakcji w pomocy drugiemu człowiekowi ,ciągłego rozwoju, sukcesów zawodowych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

     Dziękuję za Waszą pracę i przekazuję Wam wyrazy uznania oraz wdzięczności za trud jaki wnosicie we wsparcie oraz pomoc osobom potrzebującym, za zdolność zrozumienia drugiego człowieka, wyrozumiałość, życzliwość i tolerancji.

     Z wyrazami szacunku

     Renata Zagroba

     Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno


     Nabór na stanowisko opiekunki środowiskowej

     2016-11-18

     Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno ogłasza nabór na stanowisko opiekunki środowiskowej.

     Dołączone pliki:


     Dyżury specjalistów

     2016-11-16

     Zapraszamy na dyżury specjalistów w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej Dębno prowadzonym przez Fundację im. Hetmana Jana Tarnowskiego dla osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz członków ich rodzin.

     czytaj całość publikacji "Dyżury specjalistów"


     Podziel się z potrzebującymi

     2016-11-10

     Być może masz w domu rzeczy, z którymi nie wiesz co zrobić. Być może właśnie wymieniasz sprzęt AGD lub meble.
     Jeśli masz coś, czego już nie potrzebujesz, to podziel się tym z innymi, dając w ten sposób drugie życie swoim rzeczom i jednocześnie pomagając potrzebującym.


     Dyżury specjalistów

     2016-09-08

     Zapraszamy na dyżury specjalistów w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej Dębno prowadzonym przez Fundację im. Hetmana Jana Tarnowskiego dla osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz członków ich rodzin.

     Harmonogram bezpłatnych dyżurów w miesiącu:

     Wrzesień 2016 r.:

     Psycholog:
     07.09.2016 i 21.09.2016 (środa) od 16:15 -18:15

     Prawnik:
     13.09.2016 r. (wtorek) od 13:00 – 16:00
     20.09.2016 r. (wtorek) od 13:00 – 16:00

     Osoby zainteresowane korzystaniem z pomocy specjalistów prosimy o zgłaszanie się osobiście do pracowników socjalnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno lub pod nr telefonu 14 631 85 91 , 14 631 85 92, 14 66 58 749 .


     Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

     2016-09-07

     Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno informujemy, że od sierpnia 2016 r. rozpoczął współpracę z Caritasem Archidiecezji Krakowskiej, który realizuje Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

     czytaj całość publikacji "Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020"


     Uwaga Rodzice! Rozpoczynamy kolejny rok realizacji programu dożywiania dzieci w szkołach i przedszkolach.

     2016-09-01     Rodzice i opiekunowie dzieci, którzy chcieliby zapewnić swoim dzieciom obiad w szkole, przedszkolu mogą zgłaszać się z wnioskiem do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno.
     W wyniku realizacji wytycznych Rady Ministrów oraz wieloletniego programu wspierania finansowego gmin, Rada Gminy Dębno uchwaliła program osłonowy w zakresie dożywiania pod nazwą ,,Pomoc Gminy Dębno  w  zakresie dożywiania”. Pomoc  może być przyznana nieodpłatnie rodzinom, jeżeli dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 150% kryterium dochodowego, o którym mowa w art. 8 ust. 1 i 2 ustawy o pomocy społecznej, czyli nie przekracza kwoty 771 zł na osobę w rodzinie.
     Osoby zainteresowane powyższą formą pomocy dla swoich dzieci proszone są o kontakt z pracownikami socjalnymi GOPS - osobiście, e-mailowo(gops@gminadebno.pl) bądź telefonicznie (14 631-85-92,14 631-85-92).
     Każdy wniosek o pomoc będzie rozpatrywany indywidualnie, w drodze postępowania administracyjnego, po uprzednim przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego w miejscu zamieszkania rodziny ubiegającej się o tę formę wsparcia.


     Nagroda dla rządu polskiego za program „Rodzina 500 plus”

     2016-09-01

     Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska 12 sierpnia odebrała w imieniu rządu polskiego Nagrodę Europejskiej Konfederacji Dużych Rodzin (ELFAC) w uznaniu za wybitne osiągnięcia w zakresie polityki prorodzinnej, w szczególności za realizację programu „Rodzina 500 plus”.

     czytaj całość publikacji " Nagroda dla rządu polskiego za program „Rodzina 500 plus”"

     Dołączona galeria:

        Nagroda dla rządu polskiego za program „Rodzina 500 plus”   Nagroda dla rządu polskiego za program „Rodzina 500 plus”   Nagroda dla rządu polskiego za program „Rodzina 500 plus”

      Świadczenia rodzinne - nowy okres zasiłkowy

      2016-08-23

      Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno jako organ upoważniony do realizacji świadczeń rodzinnych informuje:

      1. Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy 2016/2017 są przyjmowane od dnia 1 września 2016 roku.
      2. W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 30 września, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 30 listopada.

      Termin realizacji świadczeń:
      1. W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia 1 października do dnia 30 listopada, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 31 grudnia.
      2. Prawo do świadczeń rodzinnych ustala się począwszy od miesiąca, w którym wpłynął wniosek z prawidłowo wypełnionymi dokumentami, do końca okresu zasiłkowego.


      Dene teleadresowe z terenu Powiatu Brzeskiego

      2016-08-17

      Zgodnie z zapisami Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Ośrodek Pomocy Społecznej informuje o danych teleadresowych instytucji z terenu Powiatu Brzeskiego a także zakres realizowanych przez nie oddziaływań w szczególności korekcyjno-edukacyjnych wobec osób stosujących przemoc w rodzinie do wykorzystania wg. właściwości.

      Dołączone pliki:


      Dyżury specjalistów

      2016-08-02

      Zapraszamy na dyżury specjalistów w Gminnym Ośrodku Pomocy społecznej Dębno prowadzonym przez Fundację im. Hetmana Jana Tarnowskiego dla osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz członków ich rodzin.      Harmonogram bezpłatnych dyżurów w miesiącu

      Sierpniu 2016 r.:

      Psycholog:

      03.08.2016 r. ( środa) od 16.15 -18.15
      17.08.2016 r. (środa) od 16.15 – 18.15 ,

      Prawnik:

      01.08.2016 r. (poniedziałek) od 14.00 – 17. 00
      08.08.2016 r. (poniedziałek) od 14.00 – 17 .00
      22.08.2016r. (poniedziałek) od 14.00 - 17.00
      29.08.2016r. ( poniedziałek ) od 14.00 - 17.00

      Osoby zainteresowane korzystaniem z pomocy specjalistów prosimy o zgłaszanie się osobiście do pracowników socjalnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno lub pod nr telefonu 14 631 85 91 , 14 631 85 92, 14 66 58 749 .


      Środki z programu 500+ są bardzo pomocne!

      2016-07-13      Założenie było takie, że program „Rodzina 500 plus” ma pomóc realizować marzenia dzieci i ułatwić rodzinom codzienne życie. Dzięki temu finansowemu wsparciu więcej dzieci będzie uczestniczyć w zajęciach dodatkowych. Teraz, gdy zaczynają się wakacje, wiele rodzin – może po raz pierwszy – przekona się, czym jest wspólny rodzinny wypoczynek. Zachęcamy do obejrzenia filmów przygotowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które przedstawiają kilka historii o tym, jak bardzo pomocne okazują się środki z programu.

      Dzięki500plus: Wakacje
      Dzięki500plus: Codzienne sprawy
      Dzięki500plus: Marzenia


      Świadczenie wychowawcze 500+ w Gminie Dębno

      2016-06-28

      Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno informuje, że w Gminie Dębno zostało złożonych 973 wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+. W ramach złożonych wniosków wydano 715 decyzji. Do chwili obecnej wypłacono w ramach programu 500+ świadczeń wychowawczych na łączną kwotę 1 593 252,00 zł.
      p.o. Dyrektora GOPS Dębno Renata Zagroba przypomina, że aby otrzymać wyrównanie świadczenia wychowawczego od 01 kwietnia 2016 r. należy złożyć wniosek w tut. Ośrodku osobiście, za pomocą bankowości elektronicznej lub platformy e-puap do dnia 01 lipca 2016 r.

      logo


      Terminy wypłat 500+

      2016-05-25

      Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno informuje, że świadczenie wychowawcze będą wypłacane 25 dnia każdego miesiąca. W przypadku gdy w/w dzień jest dniem wolnym od pracy, zasiłek zostanie przekazany w pierwszy dzień roboczy po ustalonym dniu.


      Pierwsze wypłaty świadczeń wychowawczych Rodzina 500+

      2016-05-10

      Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno informuje, że dnia 10 maja 2016 r. rozpocznie wypłatę świadczeń wychowawczych 500 PLUS. O wydaniu decyzji strony zostaną poinformowane telefonicznie.


      500+

      2016-04-28


      Częściowe zwolnienie z opłaty za śmieci

      2016-04-06

      Niniejsza instrukcja określa zasady i tryb postępowania w zakresie ewidencji wniosków o częściowe zwolnienie z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, poboru opłaty, kontroli terminowej realizacji zobowiązań.

      czytaj całość publikacji "Częściowe zwolnienie z opłaty za śmieci"

      Dołączone pliki:


      Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

      2016-03-24


      Dyżury 500+

      2016-03-19

      Wójt Gminy Dębno informuje, że pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno będą przyjmować wnioski w ramach „Programu Rodzina 500+” w siedzibie Ośrodka w godzinach pracy Urzędu Gminy Dębno oraz dodatkowo będą pełnić dyżury w wyznaczonych punktach na terenie Gminy Dębno.

      czytaj całość publikacji "Dyżury 500+"


      Druki 500+

      2016-03-10

      logo


      Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno informuje, że druki świadczenia wychowawczego RODZINA 500 PLUS będą wydawane od 14.03.2016 r. w pokoju 204.

      czytaj całość publikacji "Druki 500+"


      "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw" w Gminie Dębno

      2016-02-17

      W związku z akcją „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” organizowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości
      p.o Dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno informuje, że w dniach od 22 do 25 lutego 2016 r. będą organizowane wspólne dyżury policji i pracowników pomocy społecznej.
      Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

      czytaj całość publikacji ""Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw" w Gminie Dębno"


      500 plus - uwaga na próby wyłudzenia

      2016-01-12

      W związku z powstającymi stronami internetowymi, na których można pobrać wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego informujemy, że inicjatywy te nie są w żaden sposób związane z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

      czytaj całość publikacji "500 plus - uwaga na próby wyłudzenia"


      Jabłka dla mieszkańców Gminy Dębno

      2016-01-07

      Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno informuje, że w dniu 20 stycznia 2016 r. (środa) będą wydawane bezpłatnie jabłka pochodzące od polskich producentów rolnych dla osób/rodzin potrzebujących wsparcia.

      Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się w podanym terminie.
      Dystrybucja odbywać się będzie:
      - godz. 12.30 obok budynku Ludowego Klubu Sportowego Orzeł Dębno
      - godz. 14.00 Dom Kultury w Biadolinach Szlacheckich.
      - godz.14.00 parking obok Publicznego Przedszkola w Łoniowej
      - godz. 15.00 sklep GS Perła
      - godz. 16 parking obok Kościoła w Jaworsku


      Zmiany w świadczeniach rodzinnych

      2016-01-04

      Świadczenie rodzicielskie już od 01.01.2016 r.

      Uchwalona przez Sejm w dniu 24 lipca 2015 r. ustawa o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw wprowadza od 1 stycznia 2016 r. nowe świadczenie rodzinne – świadczenie rodzicielskie.

      czytaj całość publikacji "Zmiany w świadczeniach rodzinnych"


      Złotówka za złotówkę już od 01.01.2016 r.

      2016-01-04

      Rodziny, które przekroczą próg dochodowy nie stracą wsparcia finansowego państwa. Dzięki wprowadzeniu zasady “złotówka za złotówkę” ich świadczenia będą stopniowo obniżane wraz ze wzrostem dochodów.

      czytaj całość publikacji "Złotówka za złotówkę już od 01.01.2016 r."


      Zapytanie Cenowe - usługi pocztowe

      2015-12-17

      Zapytanie Cenowe - usługi pocztowe

      Dołączone pliki:


      Apel do mieszkańców Gminy Dębno

      2015-12-03

      Wraz z nadejściem pory zimowej rozpoczyna się dla wielu osób i rodzin najtrudniejszy okres. Wzrastają potrzeby osób bezdomnych, rodzin wielodzietnych, bezrobotnych oraz osób samotnych i chorych tych, którzy samodzielnie nie są w stanie przezwyciężyć życiowych trudności. GOPS Dębno zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców Gminy Dębno o zwrócenie szczególnej uwagi i w razie potrzeby o powiadomieniu o w/w osobach , które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Zapewnienie stałego kontaktu ze służbami socjalnymi zapewnia tym osobom odpowiednią pomoc. Zaoferowanie w odpowiednim momencie stosownej pomocy może uchronić najsłabszych od sytuacji zagrażających ich zdrowiu i życiu. Podjęcie wspólnych działań w zakresie zapobiegania i udzielania pomocy osobom potrzebującym w okresie zimowym pozwoli na zminimalizowanie ludzkich nieszczęść i tragedii.
      Pomoc można uzyskać pod następującymi numerami telefonów:
       Gminny Ośrodek Pomocy społecznej Dębno – tel. 14 631 85 92,14 66 58 749,
       Komenda Powiatowa Policji – 14 66 26 222,
       Centrum Medyczne HOLI –MED Dębno – 14 66 50 145,
       Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PRO FAMILA
      w Porąbce Uszewskiej – tel. 14 66 57 305,
       Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PRO FAMILA
      w Łysej Górze tel. 14 66 57 305,
       SP ZOZ Ośrodek Zdrowia w Woli Dębińskiej – tel.14 66 58564,
       CENTER-MED Ośrodek Zdrowia w Biadolinach Radłowskich – tel.14 679 15 14,
       SP ZOZ w Brzesku Szpital Powiatowy tel. 14 66 21 000 ,
       Telefony alarmowe 997 z telefonu stacjonarnego, 112 z telefonu komórkowego.


      Ponadto w sytuacji wystąpienia trudnych warunków zimowych osoby bezdomne mogą w niżej wymienionych placówkach uzyskać :

       POSIŁEK:
      • Jadłodajnia – Brzesko ul. Mickiewicza 21 poniedziałek –sobota 11.00-12.30
      • Kuchnia Caritas Jadłodajnia Tarnów, Prostopadła 9 A Tel. 14 62 23 978
      Forma pomocy: gorący posiłek, suchy prowiant uwagi: poniedziałek – sobota 12.00-14.00 niedziela suchy prowiant,
      • Punkt Pomocy Ubogim przy Parafii Katedralnej Jadłodajnia Tarnów, Kapitulna 3 Tel. 14 62 14 501 Forma pomocy: suchy prowiant, pomoc rzeczowa uwagi: wtorek. i czwartek 16.00-17.00 (raz w miesiącu wydawane kartki na pieczywo),
      • Punkt Pomocy Ubogim przy Parafii Najświętszego Serca PJ Jadłodajnia Tarnów, Lwowska 102 Tel. 14 62 12 112, Forma pomocy: suchy prowiant uwagi: środa i czwartek 16.00-18.00
      • Punkt Pomocy Ubogim przy Parafii Księży Filipinów Jadłodajnia Tarnów, Piłsudskiego 9 Tel. 14 62 626 21 Forma pomocy: suchy prowiant uwagi: wtorek -piątek 10.00-12.00.

       Schronienie:
      • Noclegownia dla Bezdomnych Mężczyzn z usługi skorzystać mogą: mężczyźni Brzesko, Cegielniana 1/4 Tel.14 68 63 998 codziennie od 19.00 -7.00,
      • Dom dla Bezdomnych Mężczyzn z usługi skorzystać mogą: mężczyźni Tarnów, Prostopadła 9 A Tel. 146223978,
      • Dom Samotnej Matki z usługi skorzystać mogą: bezdomne kobiety w ciąży Tarnów, Mościckiego 65 Tel.: 146211301 całodobowo,
      • Noclegownia dla Bezdomnych z usługi skorzystać mogą: wszyscy
      Tarnów, Bandrowskiego 26 Tel.: 694 085 229 602 650 904 codziennie od 19.00 -7.00,
      • Dom Samotnej Matki z usługi skorzystać mogą: kobiety z dziećmi, bezdomni Tuchów, Daleka 3Tel.: 605 407 503, 14 66 540 750,


      Kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka

      2015-12-03

      Celem akcji jest nagłośnienie problemu przemocy wobec dzieci oraz zmiana postaw społecznych, a tym samym obniżenie poziomu agresji i aprobaty dla stosowania przemocy wobec dzieci. Polacy wciąż nie widzą nic złego w „klapsie”. Aprobatę takiego wychowywania deklaruje 61% polskiego społeczeństwa, a prawie 33% dorosłych uważa, że bicie jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Badania pokazują także, że zaledwie jedna trzecia Polaków wie o istnieniu w Polsce zakazu kar cielesnych w wychowaniu (badanie TNS OBOP z 2014 roku na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka).

      Dołączone pliki:


      Wigilia 24 grudzień 2015

      2015-11-19

      P.o Dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno informuje, że dzień 24.12.2015 r.(Wigilia) będzie dniem wolnym od pracy w Gminny Ośrodku Pomocy Społecznej Dębno w zamian za święto przypadające w sobotę 26 grudnia 2015r.
      W tym dniu GOPS Dębno będzie nieczynny.


      Wolontariat

      2015-11-06

      Masz trochę wolnego czasu i chcesz pomagać innym?
      Znamy takie osoby, którym mógłbyś/mogłabyś pomóc.
      Gminny Ośrodek pomocy Społecznej Dębno zaprasza do współpracy wolontariuszy, którzy chcieliby pomagać osobom bądź rodzinom potrzebującym pomocy.
      W szczególności osobom:
      • starszym,
      • niepełnosprawnym,
      • dzieciom potrzebującym pomocy w nauce,
      Dlaczego warto być wolontariuszem?
      • Możesz zrobić dla innych coś bardzo potrzebnego i ważnego,
      • Możesz zdobyć ciekawe doświadczenia,
      • Możesz dzielić się z innymi swoim doświadczeniem oraz swoimi umiejętnościami.
      Czym jest wolontariat?
      Wolontariat, to bezinteresowne poświęcenie, aktywność, w której ludzie pomagając innym zdobywają nowe doświadczenie, rozwijają się, łagodzą poczucie samotności i poznają nowych ludzi. Jest poświęceniem czasu i energii na rzecz społeczności lokalnej, osób spoza rodziny, na rzecz rozwoju środowiska.
      Kto może zostać wolontariuszem?
      Wolontariuszami mogą być osoby pełnoletnie (uczące się, pracujące, lub pozostające bez zatrudnienia). Wolontariusze wykonują swoją pracę dobrowolnie i bezpłatnie
      Osoby zainteresowane wolontariatem prosimy o kontakt z p.o Dyrektora GOPS Panią Renatą Zagroba.


      Krus a świadczenia

      2015-10-15

      Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno informuje, że osoby pobierające świadczenie pielęgnacyjne/specjalny zasiłek opiekuńczy/ zasiłek dla opiekuna, które otrzymują w/w świadczenie na podstawie złożonego oświadczenia o zaprzestaniu prowadzenia gospodarstwa rolnego mogą ponownie zostać ubezpieczenie w KRUS. Informacje na temat warunków ubezpieczenia można uzyskać w w placówce terenowej KRUS w Brzesku ( tel. 14 663-21-46) lub w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej Dębno pod nr telefonu 14 631-85-91.


      Terminy wypłat

      2015-09-17

      Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno informuje, że od listopada 2015 r. świadczenia rodzinne będą wypłacane 20 dnia każdego miesiąca. W przypadku gdy w/w dzień jest dniem wolnym od pracy, zasiłek zostanie przekazany w pierwszy dzień roboczy po ustalonym dniu.


      Zapytanie ofertowe/cenowe

      2015-07-22

      Zapytanie cenowe dotyczące "Kompleksowa obsługa informatyczna Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno"

      Dołączone pliki:


      Zostań rodziną wspierającą

      2015-07-08

      Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno

      w oparciu o art.29 ust.1,2 i art.30 ust.1 ustawy z dnia 9 czerwca 2011r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej ( t.j. Dz.U. Nr 149, poz.887 z późn.zm.)

      zaprasza rodziny do współpracy z asystentem rodziny we wspieraniu rodzin przeżywających trudności w zakresie opieki i wychowania dzieci. Rodzina wspierająca pomaga rodzinie przeżywającej trudności w opiece i wychowaniu dziecka, prowadzeniu gospodarstwa domowego, kształtowaniu i wypełnianiu podstawowych ról społecznych.

      Problemy opiekuńczo-wychowawcze najczęściej związane są z brakiem odpowiednich wzorców w rodzinach, z których pochodzą rodzice. Dzięki współpracy z rodziną wspierającą osoby takie mają możliwość poznania prawidłowego naśladowania i funkcjonowania w społeczeństwie. Współpraca między rodzinami daje niepowtarzalną możliwość dzielenia się doświadczeniem i ukazywania praktycznych i prawidłowych metod rozwiązywania problemów.

      czytaj całość publikacji "Zostań rodziną wspierającą"


      Tydzień pomocy ofiarom przestępstw.

      2015-02-17

      Tydzień pomocy ofiarom przestępstw.

      Dołączone pliki:


      Nabór na stanowisko pracownika socjalnego.

      2014-12-18

      Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno ogłasza nabór na stanowisko pracownika socjalnego.

      Dołączone pliki:


      Karta Dużej Rodziny

      2014-06-13

      Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny

      W Dzienniku Ustaw z 2014 roku, pod poz. 755 opublikowane zostało rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu dla rodzin wielodzietnych. Program przewiduje wprowadzenie z dniem 16 czerwca 2014 r. Karty Dużej Rodziny(KRD),
      gdzie został zawarty system zniżek dla rodzin, zarówno w instytucjach publicznych, jak i na usługi oferowane przez podmioty prywatne. Jej posiadacze będą mieli możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju.

      czytaj całość publikacji "Karta Dużej Rodziny"


      Zaproszenie ofertowe

      2014-05-14

      link do strony www.efs.gov.pl

      Zapytanie cenowe na przeprowadzenie kursów do projektu "Wiedza = Szansa. Program aktywizacji społecznej i zawodowej w Gminie Dębno."

      Dołączone pliki:


      Zapytanie cenowe dotyczące asystenta rodziny.

      2014-02-05

      link do strony www.efs.gov.pl

      Zapytanie cenowe dotyczące asystenta rodziny.

      Dołączone pliki:


      Zapytanie cenowe dotyczące wsparcia psychologicznego.

      2014-02-05

      link do strony www.efs.gov.pl

      Zapytanie cenowe dotyczące wsparcia psychologicznego.

      Dołączone pliki:


      Zapytanie cenowe dotyczące doradztwa zawodowego.

      2014-02-05

      link do strony www.efs.gov.pl

      Zapytanie cenowe dotyczące doradztwa zawodowego.

      Dołączone pliki:


      Projekt

      2014-01-13

      link do strony www.efs.gov.pl

      Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przystąpił do realizacji ciekawego projektu szkoleniowego. Nosi on tytuł „Wiedza=szansa. Program aktywizacji zawodowej i społecznej w gminie Dębno”.

      czytaj całość publikacji "Projekt "

      Dołączona galeria:

      Projekt 

       Zapytanie o cenę

       2014-01-02

       link do strony www.efs.gov.pl

       Zapytanie o cenę odnośnie opracowania oraz wydrukowania plakatów promocyjnych oraz ulotek.

       Dołączone pliki:


       Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy

       2013-11-04

       Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębnie informuje, że w przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złożyła wniosek wraz z dokumentami do dnia 30 września, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 30 listopada. W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia 1 października do dnia 30 listopada, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 31 grudnia.       wstecz-aktualneWstecz (powrot do biezacych publikacji z menu "Aktualności")

       przejdź do góry...

       Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno. Wola Dębińska 240, 32-852 Dębno

       Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji